Moliūgų karštinė

Ar žinote, kad moliūgai yra patys tikriausi plagiatoriai? Šiemet pasėjau moliūgus šalia cukinijos ir vietoj oranžinių gražuolių sulaukiau cukinijos spalvos ir formos moliūgų derliaus. Laimei pasėjimo vietų buvo ir daugiau – mamos sode ir kaime., todėl drąsiai galime dalyvauti moliūgų parodoje. Turime oranžinių kriaušės formos moliūgų, žalių cukinijos formos moliūgų, “halovyninio” dydžio moliūgų ir šių metų naujieną – ilgmoliūgių (120 cm). Pastarieji labiau primena storas gyvates. Svarbu tai, kad moliūgai lietuviškomis oro sąlygomis labai gerai auga, nuskintus juos galima ilgai laikyti ir valgyti kone kasdien, nes receptų – marios. Taigi pradedu moliūgams skirtą kulinarinį skyrelį. 
Moliūgų blyneliams reikės: 2 kiaušinių, 150 ml pieno, 150 ml miltų, pusės litro kubeliais supjaustyto oranžinio moliūgo, druskos, cukraus pagal skonį (galima įberti vanilinio cukraus ir kepimo miltelių).
Tešlą gaminu blenderyje, o blynelius kepu grilinėje keptuvėje – išeina gražus piešinys. Neturint blenderio, moliūgą reikia sutarkuoti smulkia trintuve. Blynelius gardinu grietine arba slyvaičių uogiene. Gardūs ir atšalę, skanu su sūrio riekele.

One comment on “Moliūgų karštinė

  1. Bring it on!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

2,439 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Menu Title
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE